הורידה אפליקציה לניהול פיננסי וגילתה שחתמה על ייפוי כוח לסוכנות ביטוח

הצוות המיוחד בלשכה לטיפול באתרים והודעות החשודים כמתחזים, קיבל כבר פניות רבות באמצעות אתר לשכת סוכני הביטוח.

באחת הפניות, שהצוות החל לטפל בה, נטען כי א' שהיא אם חד הורית, הורידה בתקופת הקורונה אפליקציה תמימה לניהול נבון של הוצאות והכנסות המשפחה. לאור דרישת האפליקציה, א' מילאה את פרטי חשבון הבנק וכרטיסי האשראי וחתמה בחלונית המתאימה. אלא שלאחר יום התקשר אליה סוכן הביטוח האישי שלה ואמר לה שחתמה על ייפוי כוח לטובת סוכן ביטוח אחר שילווה אותה ויבדוק את תיק ביטוח הבריאות שלה.

הצוות לטיפול במתחזים נכנס לפעולה. מעקב "ביטוח ופיננסים". צילום: shutterstock
הצוות לטיפול במתחזים נכנס לפעולה. מעקב "ביטוח ופיננסים". צילום: shutterstock

"המבוטחת אמרה לסוכן שלה 'אני לא חתמתי על דבר כזה בכלל'. הסוכן שלח לה את החתימה שלה, ואז הבינה שמדובר בחתימה שלה לאפליקציה", מספרת חברת הצוות, סו"ב ורדה לבקוביץ, חברה בארגון MDRT ומבעלי "עולם הבריאות".

לבקוביץ מוסיפה: "א' מספרת שהתבקשה לחתום בחלונית של האפליקציה, אך לא נאמר לה דבר על בדיקת תיק הביטוח שלה. היא לא ידעה שזה קשור בכלל לביטוח, כי חשבה שמדובר באפליקציה לניהול נכון של הוצאות והכנסות. כדי לתת ייפוי כוח לסוכן אחר, על המבוטח לחתום על נספח ה' ועל נספח ב' בחוזר צירוף ביטוח. לדבריה, אולי חתמה גם על זה, אבל אף אחד לא הסביר לה, כמצופה בחוק מסוכן ביטוח, שהיא חותמת גם על זה. היא בתמימותה חשבה שהיא חותמת על אפליקציה שתחסוך לה בהוצאות. היא חיפשה את האפליקציה באינטרנט וגילתה לתדהמתה שמאחורי האפליקציה עומדת למעשה סוכנות ביטוח".

הוועדה בודקת

לאחר בירור הנושא מול סוכן הביטוח האישי שלה, עלה חשד למרמה והתחזות, והסוכן העביר את התלונה לטיפול הוועדה המיוחדת בלשכה.

"כאמור, התברר שמאחורי האפליקציה מסתתרת סוכנות ביטוח ששמה נמצא אצלנו. שם הסוכן לא הופיע באתר האפליקציה", אומרת לבקוביץ.

לדבריה, בעקבות התלונה הוועדה בודקת את הנושא בשני מישורים: מול רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון; מול רשות הגנת הצרכן, שכן יכול להיות שמדובר בהטעיה ועבירה על חוק הגנת הצרכן.

לנוחיותכם, לשם יצירת קשר ישיר עם צוות הפעולה, הכנו טופס דיווח יעודי וכן כתובת מייל יעודית למטרה זו בקישור המצורף להלן. אם נחשפתם לאתר מתחזה, הינכם מתבקשים למלא את הטופס לצרף תיעוד המשקף את הפניה, החומר המצורף יועבר ישירות לצוות הפעולה אשר יפעל לטפל בעניין, באמצעים הדרושים.

למילוי טופס – לחץ/י כאן 

כתובת המייל redline@insurance.org.il