החיסון לרעשי הרקע – עשייה אמיתית למען הכלל

משבר הקורונה, שטרם הסתיים, היה מבחינתי הזדמנות עצומה לקבלת תובנות משמעותיות ובראשם ההבנה שהחיים בלתי צפויים ולכן בכל קימה ובכל שינה יש לומר תודה על מה שיש, להפיק לקחים, לנסות להיות יותר ויותר טובים בכל האספקטים וביניהם סוגיית העוסקים בצרכי ציבור, הרי זוהי זכות ולא חובה שיש לקחת במלוא הרצינות, שמא נכשל ונפספס את מהותנו כשליחי ציבור הנותנים למען הכלל.

הקורונה לימדה ושינתה לנו הרגלים רבים, העולם הפך לאחר, הקצב נהיה מהיר ודיגיטלי, המשפחתיות קיבלה משמעות נוספת והאבחנה בין עיקר לטפל גרמה לנו לסדר את סדרי העדיפות מחדש, או – ״לחלק את הקלפים מחדש״.

סו"ב הורנצ'יק | צילום: גיא קרן

מי שמכיר אותי יודע את גאוותי העצומה לענף מהחשובים לכלכלה והמשק, לצרכנים ולחברות, והוא ענף סוכני הביטוח המביא לידי ביטוי מנעד רחב של יכולות שבסוף היום סוג של מצילי חיים ומעודדי המשק.

לקחתי על עצמי בתקופת הקורונה לסיים כל ערב/לילה של יום עבודה עם מחברת שקראתי לה מחברת התובנות של הקורונה (ועדיין) שבא אני מנסה לרחף מעל הכל ולתת סוג של M.R.I לציבור ולהבין מה אני כסוכן יכול לתת עוד ועוד למען הלקוחות שלי שחוו וחווים תקופה לא פשוטה של חוסר וודאות מתמשך שהסוף איננו ידוע.

עוגן עבור הלקוחות

הבנתי שמעבר להיותי סוכן ביטוח אני עבור הלקוחות שלי ״עוגן״ שאמור להיות ״האורים והתומים״ שלהם בעולמות תוכן רבים ובעיקר נושא משרת אמון עבורם.

אז אמרנו שמשבר הקורונה חידד לנו את הפער בין עיקר וטפל, אז מבחינתי העיקר היא העשייה והשליחות העילאית בהיותי חלק מהנהגת לשכת סוכני ביטוח בישראל, שלדעת רבים הציבה רף חדש בעולמות הגילדות המקצועיות. תחילה, בהבנה שמטרתנו כשליחי ציבור זה לדאוג לכלל, שנית, לנקות עסקנות ורעשי רקע מיותרים ולא פחות משמועתי לנסות להוביל לדרך שבה הטוב גובר על הרע, האור על החושך והמקצועיות על העסקנות.

שאל אותי פעם חבר להנהגה למה למישהו להיות שליח ציבור אם הוא בא להזיק ולא להועיל?. ולצערי יש גם כאלו הרוצים ברעת הלשכה מתוך הבית, כאלו המוכנים לירות בנגמ"ש – מושג שחזרו עליו פעמים רבות גם בקדנציות הקודמות.

אנו חייבים לזכור את יעודנו בעולם והוא להיות אנשי המקצוע הטובים ביותר למען הלקוחות שלנו, אשר מספקים יעוץ, ליווי וטיפול מלא בכל צמתי החיים תוך התאמה מלאה של מוצרי הביטוח והפיננסים לאדם היושב מולנו.

אין צורך לשוב ולהדגיש את חשיבותנו, אך כן יש לומר בפה מלא שמשבר הקורונה העלה את החשיבות הציבורית בצורך ההכרחי של סוכן ביטוח מיומן הנמצא למען לקוחותיו.

והיום, שנתיים וחצי אחרי כניסתי לתפקיד סגן ומ״מ נשיא הלשכה, אני אומר לכם שזוהי הרגשה שאין לה תחליף וברגעים רבים בחיים אני מרגיש שהעשייה למען הכלל היא החיסון שלי לכל רעשי הרקע היומיומיים.

חג שבועות שמח.

הכותב הוא סגן ומ"מ נשיא לשכת סוכני ביטוח