חברותיי יקירותיי נשות ענף הביטוח הפנסיה והפיננסים – חג שמח לנו!

יום האישה הבינלאומי הוא חגיגה עולמית של ההישגים החברתיים, הכלכליים, התרבותיים והפוליטיים של נשים בכל העולם ובכל התחומים. זהו יום המציין ומעלה על נס את ההתקדמות שנעשתה בקידום זכויות נשים ושוויון מגדרי, תוך הכרה בעובדה שהמלאכה טרם הושלמה ושהרבה עדיין עוד צריך להיעשות.

כולנו יודעות כי בחיי היומיום ניתן לראות שהדרך לשוויון ארוכה ומייגעת וכי נשים רבות עדיין מופלות לרעה ונדחקות לשוליים.  רבות מאיתנו עדיין מתמודדות עם חסמים משמעותיים בגישה למשרות בכירות והזדמנויות כלכליות, בעוד נשים רבות עדיין סובלות באופן לא פרופורציונלי מאלימות ואפליה הן במישור הציבורי והן במישור הפרטי .

חשיבותו של יום זה חורגת מעבר ליום אחד בלבד של חגיגה. זוהי תזכורת למאבק המתמשך למען זכויות נשים ושוויון והצורך להמשיך ולדחוף את השינוי עוד ועוד ככל הניתן, עד לשוויון המיוחל. אחת המטרות המרכזיות של יום האישה הבינלאומי היא להעלות את המודעות לנושאים אלו ולעורר השראה לפעולה. הגם שזהו יום המעורר שיח אודות הישגיהן של נשים, עדיין מטרתו העיקרית להפנות את תשומת הלב לעבודה שעדיין נדרשת כברת דרך כדי להבטיח שנשים בכל מקום יוכלו לחיות חיים מלאים ושווים.

ענף הביטוח הפנסיה והפיננסים הוא סוג של מיקרוקוסמוס למתרחש בעולם הגדול. גם אצלנו לצד פערים לא מבוטלים ביו גברים לנשים בכל הרבדים, בעיקר במשרות הבכירות ביותר (מנכ"ל, יו"ר וכו'), אנו רואות מעורבות נשית הולכת וגוברת, יותר ויותר מנהלות בכירות, יותר נשים מעורבות בעשיה, משמיעות את קולן  ברמה ולוקחות את גורלן בידן.

בשל כך אני גאה להיות חלק מלשכה המהווה סמן ימני בכל הנוגע למעורבות והעצמה נשית, עם מגוון תפקידים בכירים ומשמעותיים המאוישים ע"י סוכנות ביטוח: יו"ר המועצה, יו"ר ועדות, יו"ר המכללה ,יו"ר סניפים, יו"ר ועדת הכספים, יו"ר ועדת הבריאות ,סגנית, מ"מ נשיא הלשכה ועוד שורה של תפקידי רוחב.

רשימה מרשימה זו של כוח נשי מראה לנו כי נשים נמצאות בחוד החנית של העשייה בענף הביטוח -מנהיגות, מובילות דעה ופורצות דרך.  אך לא די בכך,  אני רואה חובה ערכית להמשיך ולפעול להעצמת הכח הנשי בענף. אנו כאחת חייבות  לעזור לשנות את הנרטיב ולהביא יותר תשומת לב
לעבודה החשובה שנשים עושות. בין היתר באמצעות קידום זכויות נשים ובשוויון ע"י תמיכה בשינויי מדיניות ותמיכה בארגונים הפועלים להעצמת נשים.

ננסי פלוסי, לשעבר יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב ואישה פורצת דרך בזכות עצמה היטיבה לבטא זאת באומרה :
"נשים הן מנהיגות בכל מקום שאתה מסתכל – ממנכ"לית שמנהלת  חברת פורצ'ן ועד עקרת הבית שמגדלת את ילדיה ועומדת בראש משק ביתה. המדינה שלנו נבנתה על ידי נשים חזקות, ואנחנו נמשיך לשבור חומות ולהתריס נגד סטריאוטיפים. "

יום האישה שמח!

שלכן,

סו"ב מיכל וינצר,

ממלאת מקום נשיא הלשכה