כלל ביטוח מגדילה השקעותיה בנדל"ן בארץ ובחו"ל

לראשונה נכנסת החברה לתחום מימון פרויקטים בהלוואות בישראל; בארה"ב תשקיע כ-200 מיליון דולר בפרויקט של מטלייף האמריקנית

בעוד העניינים סוערים בכלל ביטוח על רקע ניסיון הדחת המנכ"ל יורם נוה, החברה ממשיכה בפעילות ההשקעות שלה, ודיווחה השבוע על השקעות חדשות בארץ ובארה"ב.

הקבוצה חתמה על שותפות אסטרטגית עם זרוע ההשקעות של חברת הביטוח האמריקאית MetLife, להקמת פורטפוליו של מבני תעשייה, לוגיסטיקה ומגורים להשכרה במיקומים מרכזיים ברחבי ארה"ב, בשווי כולל של כ-1.2 מיליארד דולר.

יוסי דורי. צילום: סיון פרג'

במסגרת השותפות, ישקיעו MetLife וקבוצת כלל כ-200 מיליון דולר כל אחת בפרויקטים של פיתוח נכסים חדשים, במטרה להחזיקם לטווח ארוך כנכסים מניבים (אסטרטגיית Build to Core).

יוסי דורי, מנכ"ל כ.נ.ף מנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים: "מדובר בשותפות אסטרטגית וחשובה עבור קבוצת כלל ביטוח ופיננסים עם MetLife, מחברות הביטוח הגדולות בארה"ב. לשותפות זו, ערך משמעותי בהגדלת היקפי ההשקעה לאורך זמן, העמקת הידע והניסיון בתחומי הפיתוח בארה"ב וחשיפה לעסקאות ולאסטרטגיות השקעה נוספות בעתיד. אפיק השקעה זה מעניק לנו חשיפה לנכסים חדשים מסוג Class A בסקטור התעשייה והלוגיסטיקה בארה"ב ויאפשר לנו להשיא תשואה עודפת עבור עמיתינו. הסכם זה הוא בעל חשיבות רבה עבורנו, כגוף מוסדי ישראלי המשקיע, לראשונה, באופן ישיר בפיתוח נכסי נדל"ן בחו"ל".

עם השקת השותפות, הוציאו לפועל כלל ביטוח ופיננסים ו-  MetLifeכבר שלושה פרויקטים; פרויקט מגורים המכיל 232 יח"ד ושטחי מסחר בדרום מערב פורטלנד, פרויקט המכיל 377 יח"ד בצפון מזרח וושינגטון DC ופרויקט לפיתוח מרכז הפצה בהיקף של כ-810 אלף ר"ר. לאחרונה, אושרו שני פרויקטים נוספים של פיתוח נכסי Last Mile, בהיקף של כ-300 אלף ר"ר בנבדה, אשר יושכרו מיד עם השלמת בנייתם (pre lease) לתקופה של 15 שנים, לחברת Amazon.

את העסקה הוביל מטעם כלל ביטוח ופיננסים עידן גולומב מנהל ענף נדל"ן בינלאומי בחטיבת השקעות. את כלל ייצגו בעסקה עו"ד לורנס שטרנטל מפירמת Greenberg Traurig, בהובלת עו"ד צחי דרוקר, סמנכ"ל בכיר ומנהל תחום מטה מקצועי ויועמ"ש של כ.נ.ף.

מימון פרויקטי נדל"ן

כלל ביטוח ופיננסים חברה בשיתוף פעולה עם חברת ברקת, בניהולו של עדי גזית, מהחברות המובילות והחלוצות במתן אשראי לענף הנדל"ן, לצורך מימון פרויקטי נדל"ן.

ההלוואה הראשונה במסגרתה תשתלב כלל ביטוח ופיננסים – ליווי בנייה בסך של כ-130 מיליון שקל לקבוצת בעלי קרקע, לצורך בניית פרויקט מגורים יוקרתי בלב שכונת 'פארק הים' ברובע דרום מערב העיר בת ים. הפרויקט, שהיקפו נאמד בכ-500 מיליון שקל עם צפי רווחיות של כ-23%, ישתרע על שטח של כ-5,998 מ"ר ויכלול מתחם מגורים בן 2 מגדלים הכוללים 186 יח"ד (93 יח"ד בכל בניין). המבוצעות בימים אלה על ידי הקבלן המבצע אלקטרה בנייה, צפוי להסתיים עד מאי 2023.

"כלל ביטוח ופיננסים משקיעה משאבים רבים בהגדלת נפח העסקאות בישראל ובעולם, מתוך אסטרטגיה ארוכת טווח לייצר לעמיתים תשואות עודפות על השוק הסחיר. שיתוף הפעולה עם חברת ברקת מאפשר לכלל ביטוח ופיננסים להיחשף לסגמנט ההשקעה בקבוצות רכישה – פלח ריווחי בעולם של ליווי בניה", ציין דורי.

את העסקה מטעם כלל ביטוח הוביל אריק רוט מנהל האשראי העסקי בחברה. כלל ביטוח ופיננסים יוצגה בעסקה על ידי עורכת הדין אורית ישראלי ממשרד עמית פולק מטלון. את העסקה ליווה מטעם ברקת מול כלל ביטוח ופיננסים עו"ד איתי גפן, ממשרד גורניצקי.