קומו והצעירו את לשכת סוכני הביטוח

אורון מכלוף, מנכ"ל בית הסוכן מטאור קורא לסוכנים הצעירים להצטרף ללשכת סוכני הביטוח, ולאחד כוחות לקראת האתגרים שמצפים לסוכני הביטוח, הפנסיה והפיננסים.

מי שעמד בהצלחה בששת מבחני הלשכה, יכול להעריך את הזכות להחזיק ברישיון סוכן פנסיוני.  מי שסיים פגישה עם לקוח בידיעה שהלקוח והיקרים לו מוגנים כלכלית במקרה מוות או מחלה, יודע תחושת סיפוק מהי.  אין תחושת שליחות עוצמתית יותר ממסירת צ'ק לאלמנה.

 

אין ענף ביטוח ללא סוכני ביטוח, נקודה.  בהרבה מאד מובנים, העצמת סוכני הביטוח, היא גם חיזוק חוסנו של הענף.

 

אלא שאין הדברים קורים מאליהם.  רק בכוחנו, סוכני הביטוח הפנסיה והפיננסים, להעצים את ערוץ השיווק של סוכני הביטוח, ולחזק את הענף, תרתי משמע.

 

לאחר 15 שנים כמנהל שכיר בחברת מנורה מבטחים, פרשתי ו"עברתי צד", בעיקר מתוך אמון בערוץ השיווק של סוכני הביטוח, כמו גם מתוך ההכרה בחשיבותו של ערוץ שיווק זה לעתיד הענף.  אני רואה את עתידו של הענף בערוץ הסוכנים, ולצד גישתי זו, אני מצהיר מעל כל במה אפשרית, שחברות הביטוח הן שותפות לדרך – הייתי שם, ואני יודע זאת.

 

למעשה, כמעט כל אירוע שאני שותף לו בשנה האחרונה כמנכ"ל בית הסוכן מטאור, הוא מבחינתי התנסות ראשונית. עוד לא ניתן לומר עלי ש"התרגלתי".  במילים אחרות, אני חף מדעות קדומות, ואינני נגוע בהתנהלות שהיא מתוקף "כוחו של הרגל".

 

כך היה גם בכנס לשכת סוכני הביטוח שהתקיים באילת באמצע נובמבר 2022 – כנס מושקע, מנוהל, מתוכנן, מאורגן, ומעניין באופן מעורר התפעלות.  יותר מכל – מעשיר, הן בידע והן באנרגיות.  חובה לכל סוכן ביטוח באשר הוא, בעיקר מתוך אחריות ללקוחותיו.

 

כמנכ"ל בית הסוכן מטאור, אני נחשב בגילי "המופלג" 41 בין "זקני מטאור".  יש מבוגרים ממני במטאור, אבל אני נמצא מעבר לגיל הממוצע של המטאורים. אי אפשר לטעות לגבי מגמת ההצטרפות של סוכנים צעירים, תרתי משמע, לענף – מגמה מבורכת וחשובה הן לעדכניותו, הן לעתידו והן לחוסנו של הענף.  כאמור, בהינתן שאני בצד הזה של הענף רק מראשית 2022, יכולתי לטעות שהגעתי לענף, שרק יחידי סגולה שנמצאים במהלך העשורים השישי והשביעי לחייהם, עדיין פעילים בו.

 

ואז הגעתי לראשונה בחיי לכנס סוכני הביטוח, הפנסיה והפיננסים באילת..

 

הייתי מאלה שהורידו את ממוצע הגיל דרמטית.  צליל אלקיים, שותפתי, בכלל נחשבה ל"לא שייכת כרונולוגית" לכנס..  היה מי שהתבטא ש"המרצים על הבמה רואים בקהל בעיקר ראשים קרחים, וגם כשרואים פה ושם שערות בקהל, הן בעיקר לבנות. טוב שיש גם סוכנות ביטוח כדי לגוון את הצבע הלבן הנשקף מן הבמה..".

 

בהינתן שאני מכיר את סוכני מטאור ואת המגמה הצעירה בענף, אז המסקנה המתבקשת לפער הגילי בין משתתפי הכנס באילת לבין סביבת העבודה שלי, היא שצעירי הענף עדיין לא מכירים או לא מבינים את חשיבות המושג "איחוד כוחות".  לחילופין, אפשר שהם עדיין לא מכירים ו/או מבינים את האתגרים שעומדים בפני הענף בכלל, ובפני ערוץ הסוכנים בפרט.

 

יהיה נשיא הלס"ב, שלמה אייזיק, מוכשר ונחוש ככל שיהיה, הוא אינו יכול לבדו להגן על האינטרסים של סוכני הביטוח.  הרפורמות הצפויות בענף הן כאלה, שכמעט בלתי אפשרי יהיה להימנע מ"מאבקי אינטרסים" – לא הגוורדיה הוותיקה של לשכת סוכני הביטוח, ובטח לא אלה מבין הסוכנים שבחרו באסטרטגיה של "יקומו נא הוותיקים וישחקו לפנינו", יכולים להרשות לעצמם כישלונות, גם לא "כישלונות מכובדים", בהתמודדויות עם האתגרים הצפויים לנו כסוכני ביטוח, פנסיה ופיננסים.

 

לפני 17 שנים נבחרתי לשמש כיו"ר אגודת הסטודנטים.  נכנסתי לתפקיד וגיליתי ארגון חלש (או שמא, מוחלש..).  מעולם לא סבלתי מ"בעיית ביטחון עצמי", ובכל זאת הבנתי די מהר שכדי לממש את הפוטנציאל העצום של אגודת הסטודנטים, אני זקוק לחברים שותפים לדרך. אין די בי, אהיה מוכשר ונחוש ככל שאהיה.  עדכנתי את המטרה המקורית שהצבתי טרם בחירתי – "להעצים את כוחה של אגודת הסטודנטים",  והצבתי יעד חדש – "להגדיל את מספר החברים השותפים באגודה".  עשינו לילות כימים כדי לעמוד ביעד המעודכן, כי כאמור, האתגר הגדול ביותר של כל יו"ר הוא "אנשים".  הצלחנו בעבודת צוות מרשימה לעמוד מעבר למצופה ביעד המעודכן, אלא שהבשורה האמיתית הייתה שתוך כדי גם עמדנו גם במטרה המקורית – העצמנו עד בלי הכר את כוחה של אגודת הסטודנטים. לא רק שהפכנו לגוף שמתנהל עצמאית כלכלית, אלא שהפכנו לגוף כלכלי עוצמתי.

 

אני מכיר מקרוב את כוחה ועוצמתה של הקבוצה, וככזה אני קורא לכל סוכני הביטוח, הפנסיה והפיננסים לשלב ידיים ולחזק את לשכת סוכני הביטוח, ואת שלמה אייזיק כמי שעומד בראשה, מתוך הבנה ברורה – ככל שהלשכה תהיה חזקה, מאוחדת ומגובשת, כך יתעצם מעמדו של סוכן הביטוח.

 

אני כותב את הדברים באופן ישיר ודעתני.  אי אפשר, לא לטעות ולא לתהות, ביחס לדבריי.  אני קורא בקול רם וברור לסוכנים הצעירים בענף – הצטרפו ללשכת סוכני הביטוח, בעיקר כדי לחזק את מעמדכם כסוכני ביטוח, פנסיה ופיננסים.  עשו זאת ממקום אינטרסנטי גרידא – עשו זאת למענכם!